Václav Kořínek aktuálně

Čarodějnice na Chodovské tvrzi v Praze

Čarodějnice na Chodovské tvrzi

Datum: sobota 30.4.2014 | Místo: Chodovská tvrz, Praha 4

Chodovská tvrz v magický podvečer čarodějnic či keltského Beltainu ožije čarodějným rejem za rytmu bubnů. Večer doprovodí rozpálení ohniví tanečníci. Hlavní program od 19:00. Ohňová show od cca 20:45.


Sobotní workshop v Prachaticích

Workshop s Václavem Kořínkem

Datum: sobota 19.10.2013 | Místo: Muzeum české loutky Prachatice

Zveme Vás na netradiční setkání s hudebními nástroji, jež si můžete vyzkoušet a za účasti autora Václava Kořínka se dozvíte vše o jejich vzniku, poslání a způsobu hraní.
Nepotřebujete hudební sluch,
nepotřebujete umět noty,
stačí jen být a dotýkat se nabízené akustické esence.


Výstava Václava Kořínka v Prachaticích

Taraproces Prachatice

Datum: víkend 18.-20.10.2013 | Místo: DDM Prachatice, Ševčíkova 273, 383 01 Prachatice

Pro množící se dotazy o další seminář Taraproces jsme zorganizovali podzimní termín v Prachaticích. TARA Proces je krásný prostředek svépomoci, který vám prostřednictvím zahlédnutí minulých zkušeností umožní lépe rozpoznat smysl života v současnosti. Vede nás k naší podstatě, vede nás ke schopnosti zahlédnout a realizovat naše životní poslání. Zde je přihláška na Taraproces. Pozor změna: přemístěno z ICM Prachatice do DDM Prachatice.


Výstava Václava Kořínka v Prachaticích

Vernisáž výstavy na lodi Tajemství v Praze

Datum: 28.9.2013 | Čas: 13:30 | Místo: Loď Tajemství

V rámci výstavy Ladislava Vlny na Lodi Tajemství v Praze (Divadlo bratří Formanů) se bude konat vzpomínka k nedožitým 77 narozeninám předního designéra Václava Krále. V sobotu na sv. Václava od 13:30 do 15:30. Filmy, vyprávění, ukázky kreseb a modelů, malování pro děti. Hudební doprovod Václav Kořínek. Zde je celý program výstavy.


Workshop Stardrum, v rytmu bubnů

Datum: 21.9.2013 | Místo: Muzeum rytmu (Kavárna Už jsme doma, Uralská 6, Praha 6)

Celodenní workshop v rytmu bubnů v prostorách Muzea rytmu na Praze 6 u metra Dejvická.
Info a kontakty: Užjsmedoma


Výstava Václava Kořínka v Prachaticích

Akustické opojení - výstava Václava Kořínka

Datum: 19.9. - 24.11. 2013 | Místo: Muzeum české loutky Prachatice

Výstava unikátních hudebních nástrojů z dílny hudebníka a skladatele Václava Kořínka v Muzeu české loutky - expozici Národního muzea v Prachaticích. Zveme Vás na vernisáž výstavy 18.9.2013 v 18 hodin. Na vernisáži vystoupí turecký hudebník Adem Murat Yilmam, který zahraje a zazpívá turecké lidové tradicionály.


Workshop s bubnováním

Workshop v rytmu bubnů

Datum: víkend 13.9.-15.9.2013 | Místo: Miletín u Hořic

Víkendový workshop v rytmu bubnů s Václavem Kořínkem. Individuální přístup, technika úderu, individuální i skupinové hraní nejen na ocelové sférické bubny Stardrum. Výroba nástroje a společné noční jammování v jabloňovém sadu. Kurzovné, materiál, ubytování a strava: 2 950 Kč.
Přihlášky a info: cmelanie@seznam.cz (Petra)


Cave Beat 2013

Z pravěku do matrixu II. (festival Cave Beat)

Datum: 7.9.2013 | Místo: Javořičské jeskyně

Volné pokračování hudebně-divadelního vystoupení pro děti i dospělé, tentokráte v Dómu gigantů v Javořičských jeskyních a s těmito hosty: Václav Kořínek, Zdeněk Vilímek, Honza Doležal a Martin Peřina. Rozdělení na skupiny (kmeny) v různých částech jeskynního dómu, tématické rytmicko-melodické dialogy, tajemství jeskynní akustiky. Vstupenky a info: Cave Beat 2013.


Workshop v rytmu bubnů

Datum: pátek 5-7.7.2013 | Místo: Miletín u Hořic

Víkendový workshop v rytmu bubnů s Václavem Kořínkem.


Slavnost slunovratu ve Stromovce

Slavnost slunovratu Praha

Datum: pátek 21.6.2013 | Čas: 20:00 | Místo: Praha 7, Šlechtovka ve Stromovce

Oslava nejdelšího dne v roce v rytmu tance a bubnů! Šlechtova restaurace, kulturní centrum Stromovky (Královské obory) v Praze. Opět po roce proběhne šamanskou energií nabitý večer s Václavem Kořínkem na rituální bubny a další etnické nástroje při západu slunce pro uctění letního slunovratu. Máte-li bubínky či chřestidla, můžete se zapojit :-)


Tara Proces Srí Lanka

Tara Proces na Srí Lance

Datum: 28.5.-7.6.2013 | Místo: Srí Lanka

Tara proces v prostředí hor, čajových plantáží a oceánu na Srí Lance. Průvodcem semináře je Václav Kořínek. Program: Tara proces, muzikoterapie, arteterapie, vlastní výroba šamanských hudebních nástrojů z místního materiálu, cesta intuice, individuální konzultace, cvičení jógy a meditace, výlety do čajových plantáží. Sedm dnů v Boutique hotelu Galavilla.

Kontakt: Jakub Vank | 723 955 920 | jakub.vank@gmail.com
Ke stažení: leták v PDF


LEWLK - koncert v Českém ráji

Datum: pátek 5.4.2013 | Čas: 20:00 | Místo: Kulturní sál Markvartice u Sobotky

Imaginárium LEWLK si vás dovoluje pozvat na jízdu ve spirále času. Skupina LEWLK je nové hudební uskupení Václava Kořínka a kytaristy Roberta Rambouska. Album SIGIDI natočili na podzim 2012 v klubu Rybanaruby. Jedná se o ambiciozní minimalistický projekt, který přesahuje hranice zažitých dogmat. Nový fenomén etnobluesové a taneční scény.


LEWLK - koncert a moravský křest CD

Datum: 29.3.2013 | Čas: 20:00 | Místo: Společenský dům Rožnov pod Radhoštěm

Imaginárium LEWLK si vás dovoluje pozvat na jízdu ve spirále času. Skupina LEWLK je nové hudební uskupení Václava Kořínka a kytaristy Roberta Rambouska. Album SIGIDI natočili na podzim 2012 v klubu Rybanaruby. Jedná se o ambiciozní minimalistický projekt, který přesahuje hranice zažitých dogmat. Nový fenomén etnobluesové a taneční scény. Jedná se o závěrečnou tečku za projektem „můžeš


Tara Proces České Budějovice

TARA Proces České Budějovice

Datum: 1-3.3.2013 | Místo: Květ radosti České Budějovice

Zveme Vás na víkendový sebeozdravný seminář TARA-Proces, který pořádá jeho jediný lektor ve střední Evropě Václav Kořínek. Uvolněný víkend, kde máte šanci poznat sebe sama a očistit se uvolněním bloků, které jste nastřádali v minulosti, v příjemném prostředí duchovního centra Květ radosti v Českých Budějovicích. Více informací podá Klaudia Pospíšilová: klaudiapospisilova@gmail.com, tel.: 777 848 994. Zde naleznete přihlášku a program.


Festival můžeš

Festival „můžeš“

Datum: 9.2.2013 | Čas: 10:00-21:00 | Místo: Kino Frenštát pod Radhoštěm

Celodenní festival s podtitulem "Jak přemýšlíme" je zahajovací akcí projektu "MŮŽEŠ". Účinkují: Viliam Poltikovič, MUDr. Pavel Nývlt, MUDr. Jan Hnízdil a Radmila Telváková. Václav Kořínek bude celodenní festival hudebně doprovázet: "Bude se starat o rozeznění našich buněk, otevření naších smyslů, rozšíření našeho vědomí po celý čas festivalu." Ke stažení: festivalový leták | video upoutávka


Česká televize Ostrava

Datum: 8.2.2013 | Čas: ranní blok | Místo: Česká televize

Václav bude ranním hostem v České televizi.


Kapela LEWLK, CD SIGIDI

Křest alba SIGIDI, kapela LEWLK

Datum: 30.1.2013 | Čas: 20:00 | Místo: Klub Rybanaruby Praha

Imaginárium LEWLK si vás dovoluje pozvat na jízdu ve spirále času. LEWLK je nové hudební uskupení Václava Kořínka a kytaristy Roberta Rambouska. Album SIGIDI natočili na podzim 2012 v klubu Rybanaruby. Jedná se o ambiciozní minimalistický projekt, který přesahuje hranice zažitých dogmat. Nový fenomén etnobluesové a taneční scény. Album pokřtí herečka Veronika Kubařová.


MUDr. Jan Hnízdil a Václav Kořínek - Praha

Datum: 10.1.2013 | Čas: 18:30 | Místo: KD Vltavská

Přednáška MUDr. Jana Hnízdila, lékaře věnujícího se komplexní psychosomatické medicíně doprovázená muzikoterapeutem Václavem Kořínkem. Přednáška "Duše,v ní zdraví" se bude věnovat tématům: zdraví a současná společnost, komplexní psychosomatická medicína, moc a nemoc, muzikoterapie a rozvoj osobnosti. Chcete se léčit nebo uzdravit? Přednáška se koná v KD Vltavská. Po přednášce bude prostor na dotazy a autogramiádu knihy Mým marodům.


Klášter Želiv - mše svatá

Klášter Želiv - literární večer Akce K

Datum: 15.12.2012 | Čas: 16:00 | Místo: Klášter Želiv

Dovolujeme si Vás pozvat do kláštera v Želivi na akci v rámci roku věnovanému 100. výročí narození opata Víta Bohumila Tajovského. Po vzpomínková mši svaté na opata Víta následuje prohlídka Křížové cesty malíře Michaila Ščigola a po ní literární večer Akce K s básnířkou Martinou Komárkovou, autorkou knihy Modlitebník. Hudebně doprovází Václav Kořínek.


MUDr. Jan Hnízdil a Václav Kořínek - Jihlava

Datum: 13.12.2012 | Čas: 18:30 | Místo: Jihlava, Divadlo Na kopečku

Přednáška MUDr. Jana Hnízdila, lékaře věnujícího se komplexní psychosomatické medicíně doprovázená muzikoterapeutem Václavem Kořínkem. Přednáška "Duše,v ní zdraví" se bude věnovat tématům: zdraví a současná společnost, komplexní psychosomatická medicína, moc a nemoc, muzikoterapie a rozvoj osobnosti. Chcete se léčit nebo uzdravit? Přednáška se koná v v Divadle Na kopečku v Jihlavě v areálu Psychiatrické léčebny.


OPEN Dance Praha

Datum: 29.11.2012 | Čas: 20:30 | Místo: Studio Focus Praha

Václav Kořínek s Robertem Rambouskem, tj. nový hudební tandem LEWLK vystoupí ve Studiu Focus na pravidelném čtvrtečním Open Dance - spontánní tanec s živou hudbou. Zveme Vás, abyste si tanečním pohybem prožili svobodu duše, radostné tělo a divokost ducha. Přijďte se protančit do nového rozměru vnímání...
Pohybové a taneční studio FOCUS, Senovážné náměstí 6, Praha 1, tel.: 773500036


MUDr. Jan Hnízdil a Václav Kořínek - Pardubice

Datum: 22.11.2012 | Čas: 18:30 | Místo: Pardubice, KD Hronovická

Přednáška MUDr. Jana Hnízdila, lékaře věnujícího se komplexní psychosomatické medicíně doprovázená muzikoterapeutem Václavem Kořínkem. Přednáška "Duše,v ní zdraví" se bude věnovat tématům: zdraví a současná společnost, komplexní psychosomatická medicína, moc a nemoc, muzikoterapie a rozvoj osobnosti. Chcete se léčit nebo uzdravit? Přednáška se koná v KD Hronovická v Pardubicích.


TARA-Proces Liberec

TARA-Proces Prachatice

Datum: 16-18.11.2012 | Místo: DDM Prachatice

Zveme Vás na víkendový sebeozdravný seminář TARA-Proces, který pořádá jeho jediný lektor ve střední Evropě Václav Kořínek. Uvolněný víkend, kde máte šanci poznat sebe sama a očistit se uvolněním bloků, které jste nastřádali v minulosti, v příjemném prostředí historických Prachatic. Více informací podá Klaudia Pospíšilová: klaudiapospisilova@gmail.com, tel.: 777 848 994. Zde naleznete přihlášku a program.


Dušičkový koncert Kaštan, Praha 6

Dušičkový koncert Praha 6, KC Kaštan

Datum: 2.11.2012 | Čas: 20:00 | Místo: KC Kaštan, Praha 6

Rytmický až psychedelický večer nejen pro zbloudilé duše v magický čas prolínání světa živých i mrtvých, v podání nově vzniklé skupiny LEWLK - Václava Kořínka a Roberta Rambouska.

Mystická a energická linka hudby ve zvláštní harmonii syrové lví síly pramenící z nitra země a psychedelické floydovské kytary osvobozené vlčím archetypem poletujícím po širých pláních volnosti hledání a poznávání... Magická hudba pro magický den. Majitelé hudebních nástrojů se během večera mohou přidat... Klub Kaštan, Bělohorská 150, Praha 6. Vstupenky i předprodej v Kaštanu.


Výroba bubnu z bizoní kůže pro Sen noci svatojánské ve Zlíně

Sen noci svatojánské - Městské divadlo Zlín

Datum: 13.10.2012 | Čas: 19:00 | Místo: Městské divadlo Zlín

Zveme Vás na premiéru Shakespearovi hry Sen noci svatojánské do Městského divadla Zlín. Slavná komedie o lásce v mnoha podobách. Všechno se stane jedné noci. Příběhy Thésea a Hippolyty, Oberona a Titanie, čtyř milenců Lysandra, Demetria, Hermie a Heleny i aténských řemeslníků zahraje osm herců. Osm herců na dvacet postav v jedinečném pojetí slavné Shakespearovy hry v režii Pavla Kheka. Scénická hudba: Václav Kořínek. Pro hudební zážitek byl pro toto představení vyroben největší buben ve střední Evropě. Více informací zde: Sen noci svatojánské promění jeviště v magickou džungli....


Oslava podzimní rovnodennosti ve Stromovce

Oslava podzimní rovnodennosti v pražské Stromovce

Datum: pátek 21.9.2012 | Čas: 19:00 | Místo: Praha 7, Šlechtovka ve Stromovce

Podzimní rovnodennost, magické to datum. Podzimní rovnodennost je chápána jako přechodný bod mezi světlou a temnou polovinou roku, začátek období ubývání slunce. Den a noc je v rovnováze, noci bude přibývat, Přichází temné období a konec keltského i novodobého roku. Slunce opět vychází na skutečném východě a zapadá na skutečném západě. Teď je čas slavností jako poděkování za bohatou úrodu. Chcete-li vzdát úctu tradicím, Slunci a Matce Zemi, přijďte do Stromovky před Šlechtovu restauraci. Oslavte s námi toto datum při hudbě, tanci a dobré náladě. Prohibice nás nezastraší, naopak teď je čas na ty pořádné horké i studené přírodou do 20% vykvašené nápoje. :-)


Festival Didgeridoo v jeskyni 2012

Festival Didgeridoo v jeskyni

Datum: sobota 15.9.2012 | Místo: jeskyně Výpustek v Moravském krasu

2. ročník mezinárodního benefičního festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI se koná se v sobotu 15.9.2012 od 10:00 hodin v jeskyni Výpustek u Křtin v Moravském krasu. Jedná se o celodenní festival, kde zahrají např. Ondřej Smeykal, Agustina Mosco, Čankišou, Rytmy Země, Václav Kořínek a další. Kromě hudby bude i zajímavý program před jeskyní. Vstupenky v předprodeji jsou výrazně levnější než na místě...


Václav Kořínek - V TU Ránu - Rybanaruby

Klub a čajovna Rybynaruby

Datum: pátek 14.9.2012 | Čas: 20:00 | Místo: Rybanaruby Praha

Václav Kořínek v Ryběnaruby zahraje na velké šamanské bubny, elektroakustický FlashString a netradiční hudební nástroje. Koncert s názvem "V TU Ránu" umocní hrdelním zpěvem. Na kytaru bude hrát Robert Rambousek. Vstupenky jsou v předprodeji v Ryběnaruby.


Colours of Ostrava - Ethno Industrial Show

Datum: 12.-15.7.2012 | Místo: Festival Colours of Ostrava - industriální scéna

Na letošním ročníku největšího českého festivalu world music Colours of Ostrava ve dnech 12.-15.7 můžete Václava vidět a slyšet hned 3x!!! Ethno-industriální hudební workshop, ve kterém umožní návštěvníkům vyzkoušet, na co vše se dá hrát bude v pátek 13.7. v 19:30-20:30 a v sobotu 14.7. v 16:30-17:30 na workshopové scéně. Vlastní koncert bude v sobotu 14.7. ve 23:00-0:00 na Active stage České spořitelny. Děkujeme pořadatelům, že dali Václavovi tolik prostoru a těšíme se na Vás!


Flash Angel 2012 - výstava Václava Kořínka

Flash Angel 2012 - výstava v Letohradě

Datum: 8.7.2012 - 1.9.2012 | Místo: Galerie IVKO Letohrad

Prodejní výstava Václava Kořínka s názvem Flash Angel se po Mladé Boleslavi a Praze přemístí do Galerie IVKO v Letohradě. Výstava začne koncertem Václava Kořínka v neděli 8. července v 18:00 hodin a potrvá do 1.9.2012.


DJEMBE No.1

Datum: čtvrtek 28.6.2012 | Čas: 19:00 | Místo: Starokatolický kostel Jablonec nad Nisou

Koncert ve Starokatolickém kostele v Jablonci nad Nisou na náměstí Boženy Němcové v rámci tradičního DJEMBE.

Faust a Markétka - jedinečné představení na hradě

Datum: neděle 24.6.2012 | Čas: 20:30 | Místo: nádvoří hradu v Mladé Boleslavi

Faust je symbolem věčného lidského hledání – je posedlý touhou najít smysl života. Ponořte se do světa otázek a odpovědí s ním," lákají na tento kulturní zážitek pracovníci divadla. V režii Pavla Kheka se vám v emotivním prostředí hradního nádvoří představí Petr Halíček, Petr Mikeska, Veronika Kubařová j.h., Lucie Matoušková, Karolina Frydecká a Ivo Theimer. Originální hudbu živě vytváří Václav Kořínek. Malá recenze od Vladimíra Justa.


Slavnost Slunovratu, Šlechtovka, Stromovka, Praha

Slavnost slunovratu v Praze

Datum: čtvrtek 21.6.2012 | Čas: 20:00 | Místo: Praha 7, Šlechtovka ve Stromovce

Oslava nejdelšího dne v roce v rytmu tance a bubnů! Šlechtova restaurace, kulturní centrum Stromovky v Praze, připravila na program bohaté slavnostní odpoledne. Od 15:00 hodin proběhne Den tance - Taneční Studio Emotion předvede moderní tanec, jazzový tanec, hip hop, street dance a break dance včetně ukázkových lekcí a workshopů i pro děti. Následuje workshop jógy a taneční soutěž o ceny. Vrcholem odpoledne bude energií nabité vystoupení Václava Kořínka na rituální bubny a další etnické nástroje při západu slunce pro uctění letního slunovratu. Přijďte na bohatý program a setkat se s příjemnými lidmi v magické datum do krásných míst pražské Královské obory. Máte-li bubínky či chřestidla, vezměte si je s sebou, spolu s Václavem můžete jejich prostřednictvím ze sebe vybít nastřádané napětí uspěchané doby... Účast přislíbilo několik úžasných hudebníků a bubeníků... :-)


Bohumil Vurm a Václav Kořínek

Bohumil Vurm a Václav Kořínek

Datum: 7.6.2012 | Čas: 17:00 | Místo: Klub Alfa Plzeň, Americká 663/17

Karel IV. - poslední císař s podtitulem Symboly a souvislosti je přednáška pana Bohumila Vurma o době Karla IV., původu symbolů tarotu a neobvyklých souvislostech se zeměmi Koruny České. Přednášku s projekcí bude hudebně doprovázet Václav Kořínek. Rezervace vstupenek na tel. č.: 774 196 300


Festival Cave Beat - Býčí skála, Moravský kras

Cave Beat 2012 - jeskyně Býčí skála

Datum: 2.6.2012 | Čas: 17:00 | Místo: jeskyně Býčí skála v Moravském krasu

Cave Beat 2012 je mezinárodní hudební festival v jeskyních. Jeskyni Býčí skálu u Adamova v Moravském krasu rozezní Václav Kořínek 2. června 2012. Informace a rezervace na stránkách festivalu Cave Beat 2012.


 

... starší akce