Výroba hudebních nástrojů

Výroba hudebních nástrojů

Hudební nástroje z dílny Václava Kořínka nepatří k těm obvyklým...

Jeho rukama prošlo nespočetné množství bubínků, bubnů djembe, šamanských bubnů, chřestidel a perkusních nástrojů, dále flétny, píšťaly, didgeridoo, strunné nástroje i nástroje elektronické.

Neustále hledá nové barvy tónu a díky tomuto nekonečnému hledání dal vzniknout originálním nástrojům, jako je kovový sférický buben Stardrum, strunný elektroakustický FlashString, Bébé (vyladěný dětský kočárek) či elektronický psychosomaticko-konduktivní hudební nástroj Mr. Hyde.

Některé z těchto nástrojů vyrábí na zakázku a můžete si je tedy objednat a koupit či sami vlastnoručně vyrobit na workshopu: prodej hudebních nástrojů

Šamanské bubny Dardar

Dardary jsou velké šamanské bubny vyrobené z velkých kmenů různých dřevin a potažené kůží z větších zvířat. Dá se na ně hrát rukama i dřevěnýma palicema. Tvary těchto bubnů přirozeně kopírují tvar kmene a na rozdíl od djembe vypadá každý z těchto bubnů opravdu nezaměnitelně.

Stardrum

Kovové sférické bubny Stardrum jsou originální kovové bubny s nezaměnitelným zvukem. Někomu evokují chrámovou hudbu, někdo cítí kosmické tóny. Tento hudební nástroj je originálním hudebním vynálezem Václava Kořínka.

Originální hudební nástroje

Stardrum

Stardrum

Stardrum natural

Stardrum

Šamanské buny Dardar

Bubny Dardar